Olemise lugu

Ahoi, looduse -ja linnalapsed! 8. aprill 2008

Kevad on käes! Täna küll siin Haapsalus kenasti vihmutab, aga juba on suured pungad puudel ja krookused on ennast kenasti õitsema sättinud.

Käisin maal ja vaatasin, et varsti, nii ca nädala pärast annab juba energiasalatit teha. Ah, et kuda see käib? No mina teen salatit nii -

*pihutäis nurmenuku lehti
*kaks näpuotsatäit kasepungi
*10-kond pikka rohelist sibulavart
*värsket kurki ( kurgi koorin ära )

ja selle segan

*külmpressi oliiviõli
*supilusikatäie valge veiniäädika
*soola ja suhkruga ära.

Lasen sutsaka ( pool tundi - tund ) külmikus seista ja serveerin kartuli-liha toidu kõrvale. IMEHEA!
Vahel olen sisse pannud ka mugulsibulat ja hapukurki. Aga seda salatit annab teha nii, nagu süda lustib, kellele mis maitseb

Tänaseks jõudsin mina siis oma värvispektri esimese tööga maha.
Kotike, mida kaunistab Pärlikese tehtud öökull. Öökull on tarkuse sümbol. Ja öökull on selline tegelane, kelle vastu mul on jube tunglev huvi, samas ka aukartus ja respekt.
Vahepeal kandsin seda öökulli kaelas, nii lahe tegelane oli. Aga nüüd otsustasin ta siia koti külge panna. Sisetunne sundis.
Ja siin nad siis kahekesi koos figureerivad - öökull ja kott:Viimasel siis sangad ka kenasti näha.
Selle spektriasjaga ehk jõuan veel teistele järgigi. Aga tekk... Seda pean kaaluma ja mõtlema, et kuidas ja mis.
Aga eks näeb, mis elu toob!

No kallid kõigile!


Kommentaarid: 4

 • Heily 05. mai

  Tere-tere! Ma ei tea, kas sa nii vanade postide kommentaare üldse loed, aga siit ma selle kaua otsitud energiasalati leidsin. :) Ja nüüd nädalavahetusel maale minnes, proovin ära ka, sest oi-oi, kuidas seda energianatukest juurde oleks vaja, et saaks koolitööd valmis ja et lastel lasteaiast mu'st ikka rõõmu oleks + oma perele tuleb ka killuke energiat jätta!!! Ainult need va kasepungad tekitavad natuke hirmu - ei tea, kas neid enam ongi, kased juba nõnna rohelised ju... Aga jutu mõte oli selles, et TÄNUD RETSEPTI EEST!!!!

 • Jana 06. mai

  Heilyke, ma näen jah, kõiki neid kommentaare, mis viimati lisatud.
  Kasepungade asemel võid panna noori mustsõstra lehti. Eks ma pean sulle mõeldes mõne põnevama retsepti siia üles panema. Ikka uue postituse näol. Energiat meile kõigile vaja. Õnneks päike leevendab kõige jubedamagi talvemasenduse ( kellel kallal peaks olema ).
  Ja mis seal ikka - VÕTA HÄÄKS!

 • Heily 06. mai

  Oo jaa, panen siis mustsõstralehti, need täitsa head! Aga kui sa juba lisama hakkad uut posti, siis äkki mõni hea tee, mida praegu saaks teha ja mis sobiks lastele joomiseks? Lasteaias tahaks nimelt veidi rääkida taimedest ja ravimteedest, aga ei tea täpselt, mis lastele ohutud oleksid...

 • Jana 06. mai

  Panen Keisri magama, siis kirjutan ;)

Lisa kommentaar

Email again: