Olemise lugu

Kes ta on? 4. oktoober 2009

Tundes teda pisutki, tead Sa, kes ta on. Vahel aga jääb ta mõtisklema...

Jah, vahel jääb ta mõtisklema, mis sorti tegelasega tegu on. Räägime siis temast pisut.

 

See noor naine on sündinud Valgamaal. Nüüd elab ta hoopiski mere ääres. Ta ei pea end linnadaamiks, kuigi elab ühes pisikeses Eestimaa linnakeses. See ei ole depressiivne linn. See on kaunis mereäärne linn, kus on hea lapsi kasvatada, rahu nautida ja kiirustamata liikuda. Võib öelda, et ta on sisse seadnud end nii linnas kui maal. Enamasti ihaldab ta hing mereäärsesse metsatukka.

 

 

Ta tunneb end loodusromantikuna. Ilus uus sõna, eks. Kõik, mis looduses on väärt üles tähendada nii pildis kui sõnas, seda ta ka enamasti teeb. Uskumatu, et üks noor naine peab juba ammu lugu ka ravimtaimedest. See on ilmselt päritud tema vanaemalt. Ta igatseb oma vanaema järgi päris tihti. Vanaema on ilmselt ta üle uhke, jälgides teda pilveservalt.

 

 

Ta on suur teegurmaan. Üle kõige armastab ta puneteed ja kaneelisaiakesi. Nendega võlud otsemaid ta südame. Põdrasamblikuga on tal oma suhe. Selline kummaline. Aga põdrasamblikku ta austab. Ravim- ja maitsetaimed on teema, millest ta võib rääkida lõputult. Nagu õhtuti näputööd tehes ürditeed juua.

 

 

Ta on üles leidnud endas punased toonid. Õigemini armastab ta roosat kuni lillani. Nii silmailuks kui kehakatteks. Romantik.

Tema aiast võib leida punasest heleroosa varjundini õieilu. Oma aeda ta armastab ja arendab pidevalt täiuslikkuse poole.

Vanad asjad võluvad teda. Mitte kõik vanad. Ikka romantilised kantristiilis vidinatest kuni mööblini.

Ta austab vanu kombeid ja traditsioone. Pere ja sõbrad on selle põnevusega liitunud.

 

 

Tal on ilmatuma palju tuttavaid. Sõpru aga vaid paar. Või kolm. Igat oma sõpra võib ta vabalt iseloomustada une pealt nagu mingit looma. Tuues esile ikka kõik vägevad omadused. Oma sõprade eest võib minna läbi jääkülma vee või kõrvetava tule. Kui on vajadus. Oma sõpru ta armastab. Ja küllab üle parimate soovidega.

 

 

Kuid ta pole leidnud endas kindlat joont - on ta siis laps või emand? LaanteLaps või ÖökulliEmand.

Laaned ja niidud on olulised oma puhtuse, vaikuse, tarkuse ja salapäraga, öökull aga annab eeskuju folklooris asetseva targa olemisega.

 

Ta arvab end olevat veel nii mõneski asjas lapsekingades. Kuid, no mine sa tea ehk on tal teistelegi midagi endast anda?

 

Kirja pannud Jana 

:)                                                                                                                   pildid on pärit netimaailmast


Kommentaarid: 2

  • L 04. okt

    Supper hea . (Y)

  • Heily 05. okt

    Minu jaoks ikka LaanteLaps :D Nimi LaanteLaps kannab endas puhtust, siirust, ausust, avastamisrõõmu, tegutsemislusti, loovust... ja palju muud kerget ja ilusat!

Lisa kommentaar

Email again: