Olemise lugu

Kotid nii ja kotid naa 10. november 2007

Kotid nii ja kotid naa

Täna tegime märgvilditud kotte ja poekotte. Alustame siis algusest. Pidin panema Viltimise alla oma õpetuse. Jäädvustan selle ka siin:

Märgvilditud kott

Hangi endale meelepärastes värvides villaloori. Lõika välja papist või tugevamast materjalist šabloon. Kui kasutad pappi, siis tuleb see kiletada ja teipida, et vesi teda olematuks ei teeks.

Mina kasutasin kiletatud ja teibitud pappvormi.


Ja täiesti tavalisi kilekaani.


Nüüd aseta villakihid pikkupidi ja ristipidi. Nõndamoodi päris mitu head kihti. Kui vastu valgust vaadata, ei tohiks valgus vastu paista. Mina panen nii oma 8 - 10 kihti.

Kui tahad panna lõnga kotile sisse või pitsiribasid, siis pane kõigepealt esimesed kaks kihti villa ära ja aseta siis lisamaterjal paika, mis jääb viltides koti sisse.

Aseta šabloon kihtide peale ja tõmba vill keskele kokku ( kui on villa palju, siis lihtsalt tiri seda äärtest vähemaks, kätt šabloonilt võtmata ).Nüüd peaksid tegema kuuma veega ca 0,5 - 1 l pesuseebivett (jäta majapidamisseep vette ).

Kui oled villa korralikult ümber šablooni saanud, pane kõige peale veel vuaalijupp või sääsevõrk või pista see töö suka sisse. Mina kasutan vuaali. Aseta ettevaatlikult vuaali ääred töö alumisele poolele.

/Pildi unustasin sellest faasist tegemata./

Pane käsi keset tööd ja piserda käele seebivett. Kui käealune piisavalt märg on, hakka tööd nühkima - ringitades ja üles - alla hõõrudes. Tee seda piisavalt tugevasti kuid mitte nii, et vuaal ära tuleks.

Kui tunned, et asi su käe all on piisavalt viltunud, pane ikka vett juurde (mitte nii, et sa ujuks seal sees ) ja hõõru kogu tööpind kenasti tugevaks.

Keera töö ümber ja tee teise poolega sama. Pööra erilist tähelepanu äärtele, nühkides neid vastu šablooni. Vaata, et tööle ei jääks sisse volte.
Kui nüüd on töö kenasti piisavalt tugevaks hõõrutud, võta vuaal töö pealt ära.

Ja nühi hoolega edasi.


Mina panen veel sutsu Fairy´t ( nõudepesuvahend ) töö peale, et vahutaks ja nühin nüüd kohe väga tugevasti.


Kui näed, et töö pole enam lödi ja liiga pehme, võta käärid ja lõika sisse kotisuu:
Võta šabloon seest välja.


Nüüd järgneb ehmatamisprotseduur. Keera kraan kuuma vee peale ja pigista ning lödista kraanikausis mõni aeg. Siis sama tee külmaga.

Olen enam kui kindel, et su kott on peale seda protseduuri veel karvane.
Võta uuesti kuuma vett ja lahusta seal majapidamisseepi ja alusta tööd järgmiselt - piserda seebivett tööle ja hõõru mööda mullikilet. Pööra nüüd tähelepanu kotisuule ja vormi seda.

Siis peaks järgnema taas ehmatamisprotseduur. Mina aga panen siis koti pesumasinasse.

Täna tegime Meistrimoori sõbrannaga kahekesi kotte.

Mis siis saab, kui ...

Nüüd tuleb hea näide - pesumasinast välja tulnud kotil oli sees auk.Sellest pole midagi! Selliseid asju juhtub. Nüüd lase fantaasial voolata ja mõtle, mida sinna peale panna saad. Võid koha kinni nõelviltida, meie aga lahendasime olukorra nii:Meie leidsime sobiva pitsitüki. Nõelusime selle kinni ja lisasime pisut helmeid. Kassipäid ja saapaid.

Sangaks sai Huoponenist punutud pael, mis sai koti külge kinni nõelutud:Saabastega kassi kott:Minu kott, millele lisasin välja lõigatud pitsitükke - pesumasinast välja võetud:


Ja viimase lihvi saanuna:


Värvid fotodel pole kenad, aga suures piirdes saite aimu küll.

Kogu protsess võtab aega paar tundi. Alati ei pea panema pesumasinasse. Võib lihtsalt viltida nii kaua, kuni näed, et ese pole enam karvane.

Kaunistamine on puhas fantaasia. Kas nõelvildid midagi peale, tikid või ei tee üldse midagi.
Sangad võid panna puidust, pambusest, nöörist, heegeldada või viltida. Sanga viltimist õpetan järgmine kord!

Poekotid

Meistrimoori sõbranna poekott. Horrit arvas, et päris heaMeistrimoori kott. Tema tegi küll sibulakoti vanaemale:Minu kott:Motiiv lähemalt:Horrit arvas, et võib panna kassidele käpa pealeÜldiselt oli Horritil täna igav päev. Midagi teha polnud. Ainult söö ja maga. Niiiiuks...


Kommentaarid puuduvad

Lisa kommentaar

Email again: