Olemise lugu

Tegus pühapäev 11. veebruar 2007

Pühapäevased toimetused

Hommikul ärgates tundsin pannkookide ja kohvi lõhna. Keerasin külge - Meistrimoor magas mõnusasti. Ringutasin ja mõnulesin sooja teki all. Lõhnad olid nii isuäratavad, et pidin end püsti ajama.
Köögis oli tühjus - laud vaid kenasti kaetud ja pannkoogid kaane all ootamas. Mis imeline hommik! Tavaliselt olen mina see, kes pühapäeva hommikuti pannkooke perele küpsetab. Täna aga oli hoopis armas üllatus!

Panin pesu pesema ja toimetasin vajalikud toimetamised ära ning hakkasin Trikale seepe viltima. Täna hoopis teistmoodi kui varem. Tulid ka palju ilusamad ja ühtlasemad välja:


Pühapäevad peavad ideaalis mõnusad olema. Eks me neid päevi, nädalaid , elamise aastaid ise ehitame ja teeme nii mõnusaks kui oskame... Täna pistsin glasuuritud kartulid ja kanakintsud ahju ja mis muud - kohe käsitöö kallale

Meistrimoor igatseb kooli, seda enam, et teisipäeval minnakse vastlaliugu laskma ja kolmapäeval on suur - suur Sõbrapäev. Koolis ju eriti populaarne. Teisipäevaks on tõenäoline, et ta kooli ei saa, sest seekordne viirus on ikka kummaline. Algas köhaga, tipnes kõhuviirusega ja nüüd, kus kõht korras, taas köha ja kurguvalu külas. Õnneks pole aga suurt palavikku.
Ahjaa, pinginaaber Karoliinale ju vaja midagi poppi ja lahedat teha. Kes teeb? Emps muidugi, sest Meistrimoor veel ei jaksa...

Mida annab teha vanadest/lühikeseks jäänud teksapükstest?

Mida iganes - ülemine pool on heegelduse all ootamas. Sellest tuleb suveseelik. Aga sääred on ka ju üle? Kui sõbrapäev tulekul, siis saan rääkida vaid millestki vahvast.
Võtan sääre:

Ääred on päris viisakad, ei narmenda ja pole koledaks kulunud.
Sellest säärest saab palju - palju teha! Lõikasin välja koti:

Kaunistasin pärlite ja muude vidinatega ära.

Kui kott kaunistatud, õmblesin klapi voodri ja koti vahele ning kinnitasin voodri:

Sisesäärest (koos õmblusega) sai lõigatud sang.
Kuna aluäär oli kena, ei narmendanud, siis midagi ära lõikama ei pidanud. Põhja õmblesin käsitsi kinni:

Ja valmis ta sai, see Sõbrapäeva kingitus kõige suuremale Meistrimoori sõbrale!

Kommentaarid puuduvad

Lisa kommentaar

Email again: